Pozdravy kazatelské rodinky 9

Milé sestry a bratři, milí přátelé z veselského sboru,

opět Vás chci pozdravit. Vzhledem k tomu, že dochází k postupnému uvolňování karanténních opatření, hned na začátku tentokrát připojuji další poselství předsedy MSS br. Daniela Dobeše, jehož součástí je i úvod k aktuální situaci.

Dále si prosím přečtěte dokument, ve kterém administrátoři Moravskoslezského sdružení vysvětlují, co z uvolnění vyplývá pro církev, a také přidávají svoje doporučení. Já osobně s tímto doporučením souhlasím.


Bohoslužba DOMA

Dokud nebudou obnoveny společné bohoslužby, chceme společně s Vámi prožívat soboty ve facebookové skupině bohoslužba DOMA. Jsme rádi, že nás nejen sledujete, ale někteří se i aktivně zapojujete.

Příští sobotu (2. 5.) přijal naše pozvání ke kázání br. Lukáš Jureček, tajemník MSS. Ten měl v tomto termínu původně kázat ve Veselí, proto jsme vděční, že jej uvidíme a uslyšíme i přes současná opatření.


Online studium Bible

A dále také bude pokračovat studium knihy Ester. Tentokrát nás čeká čtvrtá kapitola. Pokud budete chtít, můžete se k nám přidat ve středu od 19:00.

K videkonferenci se připojíte kliknutím na následující odkaz:

https://tiny.cc/studium-bible

Ten bude aktivní chvíli před 19. hodinou. Případně, pokud máte Skype, stačí mi dát předem vědět, a já Vás do konverzace přidám. Kdo jste se účastnili předchozích setkání, bude Vám zavoláno automaticky. Psát už mi tedy nemusíte. Pokud byste se tentokrát účastnit nechtěli, stačí samozřejmě hovor odmítnout. Je jasné, že ne všichni mohou pokaždé.

Ve středu se budu těšit na viděnou.


Projekt Nadoslech

Naše kamarádka, která je psycholožka, nás poprosila o rozšíření informace o novém projektu Nadoslech. Detaily už Vám představí sama. Třeba to bude pro někoho z Vás užitečné.

Milé sestry, milí bratři,

mám tu čest být nyní součástí nového projektu, který bezplatně nabízí podpůrné skupiny ve virtuálním prostředí. Projekt se jmenuje Nadoslech a vznikl jako reakce na koronavirovou epidemii. S kolegy z týmu jsme chtěli nabídnout naše schopnosti způsobem, který by byl pro svět aktuálně užitečný. Ráda bych se s Vámi o tuto inciativu podělila.

V Nadoslechu se online setkáváme ve skupině 3–7 lidí a máme hodinu až hodinu a půl prostor pro sdílení toho, co právě prožíváme. Myšlenka je možná až překvapivě jednoduchá, ale v naslouchání a empatii je ohromná síla. Vidím teď, že se ve společnosti mluví o koronaviru velmi často – ale velmi málo se mluví o emocích, které se v nás vlivem situace objevují. Skupiny Nadoslechu jsou vedené způsobem, který vytváří bezpečný a lidský prostor pro sdílení toho, co prožíváme. Důsledkem je, že se cítíme slyšeni, méně sami, někdy i inspirováni zkušeností druhých.

Pokud se nyní cítíte osamělí, máte doma ponorku, nebo Vám prostě chybí opravdový lidský kontakt, tak Vás zvu k tomu, abyste se přihlásili na některý z volných termínů skrze přihlašovací formulář na webu www.nadoslech.cz. Budu též ráda, když informaci o tomto projektu budete šířit dál, ať už slovem nebo vytisknutím letáčku, aby se o nás vědělo tam, kde jsme nejvíc potřeba. Opravdu věřím, že to má smysl.

S přáním vytrvalé lásky
Markéta Dohnalová


Informace z církve

Kromě shora uvedených informací přidávám odkazy na dva zajímavé články na webu CASD:

Nakonec připojuji druhé poselství předsedy GK br. Teda Wilsona ke koronavirové pandemii:


Přeji Vám pokojný týden

Honza Havelka s rodinou

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + = 13